Derby v Kondraci: áčko padlo, béčko nadělilo desítku

18.06.2019

Na závěrečný zápas sezóny zajížděli fotbalisté Miřetic k odvěkému rivalovi do Kondrace. Ačkoliv už bylo o záchraně jasno, vítězstvím by se Miřetice posunuly v tabulce právě před Kondrac. To se bohužel nepodařilo a miřetičtí odjížděli poraženi 4:1. Jiný úkaz předvedlo v předzápase béčko, které Kondrac deklasovalo deseti góly. Přitom nastoupilo ve slepované sestavě a poločasový stav byl 1:1. Po přestávce přišla ale gólová smršť, kde exceloval především Tomáš Moudrý, jenž vstřelil sedm kulí jako v Sarajevu.

Vojta Přitasil uniká kondrackým hráčům. Foto: Jakub Jandák

Kondrac - Miřetice 4:1 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, když svého soupeře v poli přehrávali a dostávali se na dostřel Vejvodovy brány. Kamarýtovu střelu po centru Přitasila ještě se štěstím vytěsnil bránící hráč. O chvíli později si ale sraženou střelu Přitasila navedl před bránu Turek a pohodlně poslal miřetické do vedení. Po vstřelené brance hosté polevili, čehož dokázali kondračtí využít. Nedůrazně bráněný Müller se dostal ke střele a tu si srazil do vlastní sítě Karel Čáp. Miřetickým dělal nadále problémy rychlonohý Petr Sedláček, ale se všemi střelami si dokázal brankář Nerad poradit. Do poločasu se skóre již nezměnilo a na oddychovou desetiminutovku se šlo smírně.

Druhý poločas vyzněl lépe pro domácí. Hned z úvodu se jim podařilo proměnit rychlý brejk. Procházku sice ještě ve vápně obral o míč Jantač skluzem, ale předložil tím pouze Bělohlávkovi do snadné pozice - 2:1. Na druhé straně mohl vyrovnávat miřetický Kabát, ale nastřelil pouze připraveného Vejvodu. O chvíli později se ve skrumáži ve vápně hostů nejlépe zorientoval zkušený Lizák a navýšil vedení na 3:1. Za miřetické se o snížení pokusil nestárnoucí Petr Čáp, jenž si ze soupeřů udělal kužele. Jeho následná střela skončila bohužel pro hosty pouze na tyči, dorážku pak trestuhodně zahodil Jenšík. Snížení se nekonalo a tak završil vítězství Kondrace Procházka na zadní tyči.

Branky: 27. Müller, 53. Bělohlávek, 67. Lizák, 73. Procházka - 17. Turek

Sestava: Nerad - Jandák (45. Lalouček), Čáp K., Čáp P., Přitasil J. - Turek (67. Kamarýt L.), Kabát, Přitasil V., Jantač - Jenšík (75. Moudrý T.), Kamarýt J. (77. Hájek). Trenér: Petr Naňák.

Vítězný tým béčka ze zápasu v Kondraci. Foto: Jakub Jandák

Kondrac B - Miřetice B 2:10 (1:1)

Neuvěřitelný zápas prožil miřetický B-tým na závěr soutěže v Kondraci. Proti ambicióznímu týmu jsme museli hodně kombinovat sestavu, protože nás limitovalo nespočet absencí v týmu. Domácí rezerva měla v úvodu více ze hry, ale na šance byl zápas vyrovnaný. Po brankách Šandy a T. Moudrého skončil poločas 1:1.

V druhé půli začala naše kanonáda. Po třech minutách jsme vstřelili 3 branky, když hattrick dokonal dvěma brankami T. Moudrý a premiérový gól v kariéře vstřelil Honza Lalouček. Kondrac při snaze o snížení i nadále dělala chyby v obraně a za pomoci nezkušenosti domácího mladého brankáře jsme sázeli branku za brankou. Skóre se zastavilo až na úctyhodném čísle 2:10.

Svůj životní zápas v dresu Miřetic předvedl Tomáš Moudrý, který vstřelil sedm branek a na další dvě branky přihrál. Doufejme, že si formu přenese i do další sezóny v III. třídě, kterou B-tým poprvé v historii udržel!

Branky: Šanda, Kubín - T. Moudrý 7x, J. Lalouček, L. Kamarýt, M. Lalouček

Sestava: Filip - Novák, J. Přitasil (46. K. Čáp), Korejtko, J. Hájek- Vesecký (46. J. Lalouček), Kučera, M. Lalouček, L. Kamarýt - P. Hájek (67. Jandák), T. Moudrý